Przejdź do treści

Przyłącza kominowe

Można zaryzykować stwierdzenie, że przyłącza kominowe to dziś nie tylko rury łączące komin z urządzeniem grzewczym. To także elementy dekoracyjne zdobiące przestrzeń, w której są zamontowane. Oczywiście, muszą być przede wszystkim bezpieczne, ale również estetyczne.

przyłącze kominowe z blachy czarnej spk darco

Przyłącza z blachy czarnej SPK

Przyłącza kominowe z blachy stalowej czarnej o grubości 2 mm, w gatunku DC01, malowanej farbą żaroodporną Senotherm. Elementy rurowe spawane są laserowo, co gwarantuje najwyższą jakość połączeń, wyjątkową estetykę wykonania i szczelność.

Własności: trwałe, dostępne w kolorze czarnym (standard) i grafitowym (na zamówienie), prosty i szybki montaż.

Budowa przyłączy kominowych do odprowadzenie spalin z kominków i urządzeń grzewczych na paliwa stałe o temperaturze spalin dochodzącej do 1000ºC.

Zapytaj o ofertę

przyłącza kominowe do pieców na pelet spp darco

Przyłącza do pieców na pelet SPP

Producent: DARCO

Przyłącza kominowe do pieców na pelet z blachy stalowej czarnej o grubości 1,2 mm, w gatunku DC01, malowanej proszkowo farbą wysokotemperaturową. Uszczelka z gumy silikonowej znajdująca się na spęczeniu nypla zapewnia szczelność systemu przy nadciśnieniu spalin 200 Pa. Maksymalna temperatura pracy ciągłej 250°C.

Własności: duża szczelność przewodu spalinowego, estetyczne, dostępne w kolorze czarnym, prosty i szybki montaż.

Budowa przyłączy kominowych do odprowadzania spalin z kominków lub urządzeń grzewczych na pelet.

Zapytaj o ofertę

przyłącza kominowe do pieców na pelet spkp darco

Przyłącza do pieców na pelet SPKP

Producent: DARCO

Przyłącza kominowe do pieców na pelet z blachy stalowej czarnej o grubości 1,2 mm, w gatunku DC01, malowanej proszkowo farbą wysokotemperaturową wewnątrz i na zewnątrz. W połączeniu kielichowym elementów systemu zastosowano dodatkowo specjalne uszczelki silikonowe zapobiegające wydostawaniu się spalin z przewodu spalinowego. Maksymalna temperatura pracy ciągłej 250°C.

Własności: szczelne, estetyczne, dostępne w kolorze czarnym, prosty i szybki montaż.

Budowa przyłączy kominowych do odprowadzania spalin z piecyków i urządzeń grzewczych na pelet.

Zapytaj o ofertę

przyłącza kominowe do pieców akumulacyjnych spka darco

Przyłącza do pieców akumulacyjnych SPKA

Producent: DARCO

System przyłączy kominowych do odprowadzania spalin z pieców lub kominków połączonych z systemem akumulacji ciepła wykorzystującym kształtki ceramiczne. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury w piecu lub kominku, system umożliwia zmianę trasy odprowadzenia spalin przez elementy kumulujące ciepło. Służy do tego tzw. trójnik dwuprzepływowy. Elementy systemu przyłączy kominowych wykonane są ze stali chromoniklowej żaroodpornej w gatunku 1.4828 wg DIN 17441 (H20N12S2 wg PN-71/H-86020) o grubości 2 mm. Elementy te spawane są plazmowo, łączone kielichowo i nie mogą stanowić samodzielnego komina. Maksymalna temperatura pracy ciągłej 600ºC.

Własności: odporny na agresywne związki chemiczne zawarte w spalinach, odporny na bardzo wysokie temperatury, pozwala uzyskać maksymalną sprawność pieca lub kominka, możliwa dowolna konfiguracja zestawu, prosty i szybki montaż.

Budowa przyłączy kominowych do odprowadzania spalin z pieców akumulacyjnych (elementów łącznikowych pieca i kształtek akumulacyjnych), z kominków i urządzeń grzewczych na paliwa stałe pracujących bez kondensacji, jako przyłącze do kotłów i kominków odprowadzających spaliny, których temperatura może krótkotrwale dochodzić do 1200°C.

Zapytaj o ofertę

przyłącza z blachy czarnej SPK kolano gięte wysokie darco

Kolana gięte i stałe szlifowane

Producent: DARCO

Elementy do budowy przyłączy kominowych odprowadzających spaliny z kominków i urządzeń grzewczych na paliwa stałe. Wykonane ze stali czarnej, pokryte z zewnątrz farbą żaroodporną Senotherm, dostępne w kolorze czarnym (standard) i grafitowym (na zamówienie). Występują również z szybrem i rewizją.

Własności: wysoka jakość wykonania, prosty i szybki montaż.

Budowa przyłączy kominowych odprowadzających spaliny z kominków i urządzeń grzewczych na paliwa stałe.

Zapytaj o ofertę

pokrętło szybra darco

Pokrętła szybra

Producent: DARCO

Pokrętło szybra to element pozwalający precyzyjnie ustawić położenie przepustnicy szybra kominka (niezależnie, czy jest to szyber fabrycznie montowany we wkładzie, czy szyber systemowy).

W ofercie: pokrętło szybra standard, pokrętło szybra light, pokrętło szybra OS, pokrętło szybra do zabudowy, wałek giętki.

Regulacja położenia przepustnicy szybra kominowego w kominku lub piecu.

Zapytaj o ofertę

przyłącze kominowe poujoulat starflex kit

Starflex Kit

System podłączenia prawie każdego wkładu kominkowego do komina ceramicznego lub murowanego bez konieczności używania indywidualnych adapterów. Wykonany ze stali kwasoodpornej w gatunku 1.4404 o grubości 2×0,12 mm. Składa się z elastycznego przewodu dymowego Starflex, opaski zaciskowej i dedykowanego adaptera.

Własności: szczelny, odporny na ściskanie, rozciąganie, zgniatanie, pożar sadzy, regulowana długość, przygotowany do ciągłej pracy z temperaturą spalin 450°C, szybki montaż.

Budowa przyłączy kominowych do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych zasilanych paliwami stałymi, drewnem, gazem lub olejem pracującym w podciśnieniu.

Zapytaj o ofertę

przyłącza kominowe poujoulat startinox

Startinox

Podłączenia kominowe do pieców na drewno i pelet.

Producent: POUJOULAT

Rodzina podłączeń kominowych wykonanych z najwyższej jakości stali kwasoodpornej 316 L (1.4404) malowanej na czarno farbą odporną na wysoką temperaturę.

Własności: odporne na pożar sadzy, praca w temperaturze do 600°C, gładkie, estetyczne wykończenie, kolor czarny mat.

Przyłączanie pieców kominkowych na drewno i pellet.

Zapytaj o ofertę

przyłącza kominowe poujoulat stal czarna 2mm

Stal czarna 2mm

Podłączenie kominowe ze stali czarnej.

Producent: POUJOULAT

Urządzenia opalane paliwem stałym podłączone do komina stalą czarną 2 mm. Dostępne średnice: od 120 do 200 Ø.

Podłączenia do urządzeń opalanych paliwem stałym.

Zapytaj o ofertę

przyłącza kominowe poujoulat email premium

Email/Email Premium

Emaliowane podłączenie do pieca kominkowego.

Producent: POUJOULAT

Najnowszej generacji spawany system kominowy pokryty wysokiej jakości emaliowaną powłoką farby.

Własności: prawie niewidoczne łączenia elementów, łączenia niewymagające mocowania, skręcania oraz dodatkowych uszczelnień, możliwość docięcia mufy do dowolnej długości bez utraty szczelności i estetyki łączenia.

Podłączenia do pieców kominkowych i urządzeń opalanych drewnem.

Zapytaj o ofertę

farba żaroodporna do malowania powierzchni wystawionych na działanie wysokich temperatur

Farba Senotherm

Farba żaroodporna do malowania powierzchni wystawionych na działanie wysokich temperatur.

Własności: idealnie kryje, nadaje stabilny kolor i połysk, odporna na temperaturę do 600ºC, odporna na warunki atmosferyczne, kolor: czarny i szary dostępne w sprayu 400 ml.

Malowanie powierzchni wystawionych na działanie wysokich temperatur.

Zapytaj o ofertę

uszczelniacz wysokotemperaturowy do kominków

Uszczelniacz wysokotemperaturowy

Kominki, piece, grille do 1200ºC.

Jednoskładnikowy kit uszczelniający na bazie krzemianu sodu do uszczelniania miejsc narażonych na temperaturę do +1200ºC oraz bezpośredni kontakt z ogniem (m.in.: kominy, piece, paleniska, grille, kotły). Stosować wewnątrz lub na zewnątrz (w miejscach zadaszonych – bez działania wody i opadów).

Własności: odporny na temperaturę do +1200°C, odporny na bezpośredni kontakt z ogniem, żaroodporny, utwardza się pod wpływem odparowania wody, po wyschnięciu twardy, sztywny, nieodkształcalny, dobrze przyczepny do ognioodpornej ceramiki budowlanej, szamotu, betonu, kamienia, żeliwa i tym podobnych porowatych podłoży, nie zawiera azbestu, nie kruszy się i nie pęka w statycznych połączeniach, odporny na SO2, SO3 i NO2 (dotyczy stężeń typowych dla podgrzewaczy, kominków i pieców do użytku domowego), łatwy w zastosowaniu bez względu na kształt powierzchni.

Uszczelnianie miejsc narażonych na bezpośredni kontakt z ogniem, np. kominy, piece, paleniska, grille, kotły itp., uszczelnianie połączeń elementów wykończeniowych wykonanych z kamienia, betonu i żeliwa, np. wkładów kominkowych, uszczelnianie bloczków ognioodpornych, uszczelnianie elementów przewodów spalinowych, ceramicznych wkładów kominowych.

Zapytaj o ofertę