Przejdź do treści

Zabezpieczenia stropów

Ogniochronne zabezpieczenia stropów ograniczające rozprzestrzenianie się ognia w budynkach.

lakier ogniochronny zabezpieczenia konstrukcji budowlanych z drewna i materiałów drewnopochodnych

EXPANDER FR

Lakier ogniochronny do drewna.

Zawiesina środków uniepalniających i dodatków modyfikujących w żywicy syntetycznej o mlecznej barwie. Po naniesieniu i wyschnięciu tworzy przezroczystą, bezbarwną powłokę, którą należy pokryć lakierem nitrocelulozowym CAPON.

Własności: niezapalny, niekapiący, nieodpadający pod wpływem ognia, nie rozprzestrzenia ognia przez ściany. Podczas pożaru powłoka pęcznieje tworząc spienioną warstwę izolacyjną. Klasa reakcji na ogień B-s1; d0.

Ogniochronne zabezpieczanie elementów budowlanych z drewna i materiałów drewnopochodnych. Zabezpieczenia stropów drewnianych.

Zapytaj o ofertę

silikatowo-cementowe płyty ogniochronne zabezpieczenia stropów konstrukcji budowlanych stalowych, żelbetowych, drewnianych

PROMATECT®-H

Płyty ogniochronne do konstrukcji budowlanych.

Silikatowo-cementowe płyty ogniochronne o szerokim zastosowaniu w budownictwie lądowym, wyprodukowane zgodnie z normą ISO 9002/EN 29002; ISO 14001.

Własności: niepalne, odporne na wilgoć, bezazbestowe, zachowują właściwości ogniochronne z upływem czasu, łatwe w obróbce.

Zabezpieczanie konstrukcji stalowych, elementów żelbetowych i stropów drewnianych. Płyty są elementem składowym systemu Promaduct® 500.

Zapytaj o ofertę

silikatowo-cementowe płyty ogniochronne zabezpieczenia stropów konstrukcji budowlanych

PROMATECT®-L

Płyty ogniochronne do konstrukcji budowlanych.

Producent: PROMAT®

Silikatowo-cementowe płyty ogniochronne o szerokim zastosowaniu w budownictwie lądowym, wyprodukowane zgodnie z normą ISO 9002/EN 29002; ISO 14001.

Własności: niepalne, odporne na wilgoć, pleśń i grzyby, bezazbestowe, zachowują swoje właściwości ogniochronne z upływem czasu, w obróbce podobne do drewna.

Zabezpieczanie konstrukcji stalowych w budownictwie lądowym.

Zapytaj o ofertę

płyty ogniochronne zabezpieczenia stropów konstrukcji budowlanych stalowych

PROMATECT®-XS

Płyty ogniochronne do konstrukcji budowlanych.

Producent: PROMAT®

Gipsowe płyty ogniochronne o szerokim zastosowaniu w budownictwie lądowym powlekane niepalnymi matami z włókien szklanych.

Własności: niewrażliwe na wilgoć (przepuszczalność pary wodnej μ=10), łatwe w obróbce.

Wykonywanie okładzin konstrukcji stalowych.

Zapytaj o ofertę

krzemianowo-wapienne płyty ogniochronne zabezpieczenia stropów drewnianych konstrukcji budowlanych sufitów podwieszanych

PROMAXON® TYP-A

Płyty ogniochronne do konstrukcji budowlanych.

Producent: PROMAT®

Krzemianowo-wapniowe płyty ogniochronne o szerokim zastosowaniu w budownictwie lądowym  wyprodukowane zgodnie z normą ISO 9002/EN 29002; ISO 14001.

Własności: niepalne, bezazbestowe, zachowują swoje właściwości ogniochronne w warunkach podwyższonej wilgotności oraz z upływem czasu, gładko wykończone.

Zabezpieczanie stropów drewnianych, wykonywanie ścian ogniowych oraz sufitów podwieszanych.

Zapytaj o ofertę

środek klejący ogniochronny

Klej PROMAT® K-84

Niepalny klej.

Producent: PROMAT®

Specjalny środek klejący – niepalne szkło wodne zmodyfikowane nieorganicznym materiałem. Stosowany w ochronie przeciwpożarowej i w technice wysokich temperatur.

Stosowany w ochronie przeciwpożarowej w technice wysokich temperatur.

Zapytaj o ofertę

impregnacja płyt ogniochronnych ochrona ppoż.

Promat®-Impragnierung 2000

Środek impregnujący do płyt ogniochronnych.

Producent: PROMAT®

Bezrozpuszczalnikowy, bezbarwny środek impregnujący na bazie krzemianów. Zabezpiecza płyty ogniochronne przed bezpośrednim działaniem wód opadowych oraz wysoką wilgotnością otoczenia. Wzmacnia podłoże płyt oraz chroni je przed ścieraniem, zachowując jednocześnie dyfuzję pary wodnej. Stosować we wnętrzach. Impregnacja nie zmienia klasyfikacji płyt jako niepalnych.

Impregnacja płyt ogniochronnych PROMATECT® przed bezpośrednim działaniem wód opadowych.

Zapytaj o ofertę

ochrona przeciwpożarowa elementów stalowych, stropów, belek, słupów i ścian z betonu konstrukcje budowlane

System CONLIT 150

System zabezpieczania ogniochronnego konstrukcji budowlanych.

Zabezpieczenie systemem CONLIT 150 zapobiega utracie cech wytrzymałościowych stali oraz utracie nośności i stateczności elementów konstrukcyjnych podczas pożaru. Dodatkowe obciążenia ciężarem własnym systemu CONLIT nie wpływają znacząco na parametry wytrzymałościowe konstrukcji.

Własności: zabezpiecza konstrukcje stalowe przed działaniem ognia od 30 do 240 min., zabezpiecza elementy konstrukcji z betonu do 240 min. odporności ogniowej ścian i stropów żelbetowych i nienośnych ścian z betonu niezbrojonego oraz 240 min. nośności ogniowej słupów i belek żelbetowych oraz betonu sprężonego, łatwy w obróbce przy użyciu najprostszych narzędzi.

W skład systemu wchodzą:
płyty CONLIT 150 P z wełny skalnej ROCKWOOL bez okładziny, płyty CONLIT 150 A/F z wełny skalnej ROCKWOOL pokryte jednostronnie folią aluminiową, stalowe łączniki HILTI IDMS do mocowania płyt CONLIT 150 lub inne stalowe łączniki do mocowania termoizolacji, Klej CONLIT GLUE wraz z gwoździami montażowymi do wykonywania połączeń narożnikowych płyt CONLIT 150.

System CONLIT 150 jest przeznaczony do wykonywania zabezpieczeń ogniochronnych elementów konstrukcji stalowych, stropów i ścian z betonu oraz betonowych belek i słupów.

Zabezpieczanie cztero-, trój- i dwustronne elementów konstrukcji stalowych o profilach zarówno otwartych jak i zamkniętych.

Zapytaj o ofertę